Čeněk Vaníček

„Jmenuji se Čeněk Vaníček a jsem spolumajitelem servisní organizace, která provádí servis výpočetní techniky. Naše firma byla založena v roce 1990 a má v současnosti 65 zaměstnanců a 4 pobočky v České republice. Ve firmě jsme začínali ve třech. Pracoval jsem snad na všech pozicích, technikem počínaje a ředitelem konče a vytvářel jsem i další pracovní pozice.

Během uplynulých 18ti let jsem se zúčastnil celé řady školení nejrůznějších druhů, od odborných technických, přes metodická, účetní a manažerská. V manažerských kurzech jsem se naučil mnoho způsobů jak postavit firmu a jak ji stabilizovat během jejího růstu a jak vést zaměstnance. Školení byla pořádána těmi nejzvučnějšími agenturami a školili mě velmi dobří lektoři.

Zhruba před 4 lety jsem se u jedné zvučné agentury zúčastnil velmi dobrého školení jak vést středně velkou organizaci. Školení bylo velmi dobré a na závěr mi bylo nabídnuto individuální vedení, které obsahovalo testování osobních dovedností, vlastností a zhotovení profilu osobnosti. Z této analýzy mi pak byl sestaven plán osobního vzdělávání a studia. Po cca 2měsíčním úsilí jsem se dozvěděl, kolik toho musím v řídící práci změnit a hlavně jak já se mám změnit aby výsledky mé práce byly ještě lepší a úspěšnější. Nicméně mě i přes toto řídící práce čím dál míň těšila a zajímala.

Přibližně v té době jsem dostal doporučení na Katku Filasovou. Šel jsem k ní s nejasnou představou toho, co chci. Byl jsem nespokojený s tím, jak žiji, s tím jak nezvládám svůj pracovní a osobní život a jak mě moje práce neuspokojuje. Cítil jsem se nervózní a podrážděný. Během našich rozhovorů jsem pomalu začal přicházet na to, co mi v mé práci vadí a z co je příčinou mé nespokojenosti. Pochopil jsem co to je osobní přístup ke klientovi, není to jen vyplnění dotazníků, není to tabulkové vyhodnocení testů a doporučení dalších a dalších školené, ale poměrně podrobné probírání Vašich způsobů uvažování, Vašeho chování, Vašeho vnímání věcí a dějů kolem. K tomu jsou pak analyzovány Vaše osobní a jedinečné algoritmy reakcí a řešení situací.

Výsledek pak tedy není to, že Vy se přizpůsobíte nějakému učení a metodě, ale že Vy sami si tu metodu vytvoříte pro sebe a podle sebe. Tak abyste se v ní cítili dobře a aby Vás pak vaše práce těšila a přinášela Vám pocit uspokojení a radosti.“

Čeněk Vaníček, spolumajitel servisní organizace, která provádí servis výpočetní techniky